O NAS

 

W 2012 r. firma CSL Internationale Spedition, wraz z jej szefową Laurą Hołowacz, zakupiła zabytkowy budynek Starej Rzeźni na szczecińskiej Łasztowni, gruntownie go odrestaurowano i właśnie tam mieści się teraz siedziba firmy.

Wraz z decyzją o zakupie tego pięknego budynku zapadła także decyzja o powołaniu specjalnego oddziału firmy – Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. I oto jesteśmy! Istniejemy od grudnia 2014 r.

Naszą idee fixe jest przede wszystkim promocja i rozpowszechnianie inicjatyw i przedsięwzięć związanych z kulturą, sztuką i twórczością artystyczną oraz edukacją. Chcemy również upowszechniać portowe i morskie tradycje Szczecina.

Centrum Kultury Stara Rzeźnia,  to miejsce gdzie biznes łączy się z kulturą. Do dyspozycji mamy ponad 500m² Możemy zagospodarować je na wspaniałe inicjatywy kulturalno biznesowe.

Obiekt przystosowany jest do organizacji targów tematycznych, pokazów, szkoleń, konferencji, obrad, bali, sesji zdjęciowych, warsztatów, prezentacji, koncertów, przedstawień, wystaw obrazów i zdjęć, spotkań oraz wielu innych imprez. Cały budynek jest wyposażony w ogólnodostępne Wi-Fi, system klimatyzacji, wentylacji oraz system komunikacyjny dla osób niepełnosprawnych. Powierzchnia do dyspozycji to 540m² zabydkowego, odrestaurowanego budynku w klimacie industrialnym. Rozległy teren wokół budynku jest w stanie pomieścić 300 aut na bezpłatnym parkingu. We wnętrzach Starej Rzeźni posiadamy wiele opcji aranżacji i wykorzystania sal jakimi dysponujemy. Hol główny/foyer mający 106m² , posiada szatnię i jest idealnym miejscem na rejestrację, welcome drink czy stanowiska promocyjne. Wydzielona Galeria Szczecińska (81m²) znakomicie nadaje się na miejsce pod catering czy strefę chill out. Sąsiadująca sala Kubryk Literacki (81m² ) jest lustrzanym odbiciem Galerii Szczecińskiej z tą różnicą, że wyposażony jest w rzutnik i ekran. Znakomicie sprawdza się w roli sali na szkolenia/konferencje do 25 osób. Każda z wyżej wymienionych sal, jest w stanie pomieścić po 40 wygodnych foteli. Ustawienie wedle życzenia może być w formie konferencyjnej przy stołach lub teatralnie. Co najciekawsze, obie sale: Galeria Szczecińska i Kubryk Literacki mają opcję połączenia się w jedną przestrzeń o powierzchni 162m². W tym momencie miejsce zyskuje jeszcze więcej możliwości aranżacji. Sala Iluzjon ciesząca się największym zainteresowaniem, obejmuje 216m². Ta przestrzeń idealnie wpisuje się w działania pod kątem organizacji konferencji, dużych szkoleń, obrad, prezentacji, paneli dyskusyjnych, wykładów, koncertów czy przedstawień. Iluzjon mieści 200 osób siedzących, oraz 300 osób w formie stojącej. Przestrzeń ta posiada scenę modułową, system nagłośnieniowy oraz znakomitej jakości rzutnik z ekranem działające zdalnie na terenie całego Iluzjonu. Całe wyposarzenie obiektu może być w dowolny sposób modyfikowane i ustawiane wedle życzenia klienta. Stara Rzeźnia jest również w posiadaniu sali konferencyjnej o nazwie Młode Wilki (25m²). Te miejsce wykorzystywane jest do celów szkoleniowych w grupach do 20 osób. Sala posiada własny rzutnik, ekran oraz obszerny stół. Restauracja Stara Rzeźnia serwująca dania regionalne oraz sprecyzowane do życzeń klienta oferuje wysokiej klasy catering podczas wydarzeń. Opcje cateringu są komponowane indywidualnie, od serwisów kawowych, przez lunch, fingerfood czy zasiadane oficjalne kolacje. Specyfiką obiektu Starej Rzeźni jest elastyczność. Staramy się reagować szybko i skutecznie, dlatego przykładamy wszelkich starań aby sprostać wszelkim wymaganiom naszych klientów.

 

Zespół pracujący w Centrum Kultury Euroregionu to młodzi ambitni ludzie. Ich największym atutem jest kreatywność i elastyczność w działaniu. Są to osoby wyspecjalizowane, z dużym doświadczeniem w organizacji paneli dyskusyjnych, bankietów, koncertów, wystaw, szkoleń, warsztatów, prezentacji produktów, konferencji, eventów tematycznych, targów, spotkań czy wykładów. Osoby pracujące w naszym zespole kładą nacisk na indywidualizm każdego wydarzenia, dzięki czemu organizator nie musi rezygnować ze swoich planów czy wizji. Wysoka jakość usług pozytywnie wpływa na efekt końcowy współpracy a co za tym idzie cieszymy się stałymi klientami i firmami które cyklicznie korzystają z przestrzeni Starej Rzeźni.

W dziedzinie kultury działamy na wielu płaszczyznach – organizujemy pokazy filmowe, warsztaty dla dzieci i dorosłych, zajęcia edukacyjne dla młodzieży, koncerty, wystawy,  spotkania autorskie, czy spektakle teatralne, itd.

Chcemy być częścią euroregionu, stąd nasza chęć na współpracę z twórcami zza granicy.

Na wszystkie wydarzenia pragniemy pozyskiwać fundusze z zewnątrz, staramy się o dotacje z miasta, czy granty unijne. Tym wszystkim zajmuje się Fundacja Moja Łasztownia działająca przy CKE Stara Rzeźnia. 

W Kubryku Literackim, który znajduje się w dolnej części budynku Starej Rzeźni promujemy szczecińskie marki – wydawnictwa, publikacje oraz pamiątki tworzone przez lokalnych artystów.

Zapraszamy również do restauracji Stara Rzeźnia, gdzie można spróbować potraw inspirowanych historią miejsca.