Uroczysta premiera dziesiątego numeru

    Zapraszamy na uroczystą premierę dziesiątego numeru Szczecinera oraz drugiej części dodatku „Naloty na Szczecin”. W programie spotkanie z autorami, prezentacja artykułów i fotografii, konkurs z nagrodami.

     

    „Szczeciner – magazyn miłośników Szczecina” jest czasopismem poświęconym niezwykłym historiom związanym ze Szczecinem – zdarzeniom, postaciom, epizodom, miejscom, przedmiotom, obiektom, które w jakiś sposób są połączone ze Szczecinem, które wydarzyły się w samym mieście lub poza jego granicami (przy czym za granice miasta uznajemy te z czasów „Wielkiego Szczecina”, gdy obszar ten był największy).

    Artykuły publikowane na łamach „Szczecinera” tworzą zarówno profesjonalni historycy, eksperci z różnych dziedzin, jak i amatorzy, których pasją jest Szczecin.

    Misją pisma jest przybliżanie niezwykłej i bogatej historii Szczecina przede wszystkim jego mieszkańcom, dla których odkrywanie przeszłości miasta jest ważne i interesujące, edukacja historyczna, budowanie lokalnej tożsamości, rozbudzanie dumy i miłości do „małej ojczyzny”, oraz kreowanie społecznych postaw tolerancji i otwartości, które zawsze były obecne w przestrzeni Szczecina.