Warsztaty taneczne „Tańcząc przez cały Świat”


   

  Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w profesjonalnych warsztatach tanecznych!

  Dokładny opis:
  Sobota 24.03 10:00-13:00
  Niedziela, 25.03, 10:30-13:00
  ————————————————————————————-

  Wiosna – taniec – pasja – radość
  Warsztaty tańców w kręgu.

  Zapraszamy na wiosenne warsztaty taneczne, które będą wędrówką przez różne kręgi kulturowe – przez bogactwo rytmów, nastrojów, emocji.
  W czasie tego weekendu poznamy kilkunaście tradycyjnych choreografii z wielu zakątków świata m.in. z Bałkanów, Armenii, Izraela, Rosji, Francji.
  Urozmaicone doświadczenie ruchowe i piękna autentyczna muzyka im towarzysząca poruszą duszę i ciało a także przybliżą uczestnikom kulturę różnych narodów.
  Celem warsztatów nie jest taneczna perfekcja, lecz przede wszystkim radość z ruchu, poczucie wspólnoty w grupie i dobra zabawa. Program zawiera więc przede wszystkim proste tańce nie wymagające dużych umiejętności tanecznych. Ponieważ tańczymy w kręgu, partner nie jest konieczny.
  Warsztaty mogą być doskonałym szkoleniem dla nauczycieli, wychowawcow i instruktorów.

  Prosze zabrac wygodne ubranie i lekkie buty 🙂

  Cena wejścia to 80 zł, bilet ulgowy 60zł (młodzież do 16rż oraz seniorzy)
  zniżki grupowe- dla dwóch osób 120 zł, dla trzech osób 180zł
  Bilety do kupienia stacjonarnie w Kubryku Literackim w Starej Rzeźni
  Uwaga: Liczba uczestników jest ograniczona!

  Prowadząca Renata Falkowska od wielu lat mieszka za granicą, jednak jej serce zawsze jest w Szczecinie gdzie się urodziła i wychowała.
  Ukończyła studia filologiczne na Uniwersytecie Warszawskim, ale prawdziwą zyciową pasją okazała się terapia tańcem.
  W Niemczech, gdzie mieszka, zdobyła wykształcenie terapeutyczne i tytuł Psychoterapeuty Tańcem certyfikowany w niemieckim Związku Terapeutów Tańcem BTD® oraz tytuł „Heilpraktiker für Psychotherapie”.
  Posiada wieloletnie doświadczenie kliniczne w leczeniu zaburzeń psychosomatycznych oraz w ambulatoryjnej działalnosci terapeutycznej i prewencyjnej.
  Aktualnie pracuje w klinice psychosomatycznej (gdzie prowadzi indywidualna i grupowa terapie tańcem, trening uważności, świadomego oddechu, technik relaksacyjnych, grupy psychoedukacyjne) oraz we własnym ośrodku, gdzie oprócz terapii oferuje zajęcia z tańców etnicznych i historycznych, wolnego tańca kreatywnego, ruchu autentycznego, seminaria samorozwojowe i in.

  Jako terapeutka tańcem od lat zbieram doświadczenia ruchowe i „kolekcjonuję“ tańce tradycyjne, jak inni kolekcjonują figurki czy inne przedmioty. Fascynuje mnie, jak różnie można tańczyc, jakie jest źródło danego rodzaju ruchu i tło kulturowe choreografii. Dlatego zbieram taneczne doświadczenia z „pierwszej ręki” – u międzynarodowych tancerzy z różnych krajów.
  Mam w repertuarze tańce o bardzo różnym charakterze i stopniu trudności, podczas zajęć dobieram je spontanicznie do umiejętności tanecznych aktualnych potrzeb uczestników, jak np. radość z ruchu o dużej dynamice czy zwolnienienie i wyciszenie.
  Chociaż kocham taniec w kręgu oraz doceniam działanie i znaczenie tej pradawnej formy ruchu, jednak moje zajęcia prowadzę „niewyczynowo“, z lekkością z poczuciem humoru, dystansem i bez ezoterycznego nadęcia.

  Doświadczenie w tańcach etnicznych między innymi:

  Afro Brasil: Pedro Rosa, Ivan Vasconcellos de Silva
  Afro Dance: Afra Crudo, Kati Szolya
  Angielskie (Country Dances): Dr. Ferdinand Grüneis
  Armeńskie: Eddy Djololian
  Bułgarskie: Gergana Panova, Illiana Bozanova, Todor Yankov
  Rumuńskie: Silviu Ciuciumis
  Izraelskie: Matti Goldschmid, Dorota Gołąb
  Orientalne i z bliskiego wschodu: Mouna Sabbagh, Amoura Latif, Rada Zivkovic, Helene Eriksen, Barbara Prosteder
  Samba: Ivan Vasconcellos de Silva

  Do tanecznego zobaczenia! 🙂