Archiwum

  Zapraszamy wszystkich Państwa do uczestnictwa w Szczecińskiej Grze Miejskiej

  Zabawa została zorganizowana specjalnie z okazji obchodów święta odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada- Niepodległość na maszt. Zachęcamy do zapoznania się z zadaniami umieszczonymi poniżej i do wspólnej świetnej zabawy!!

   Data: 11.11.2017

   Godzina: 11:11

   Wstęp Wolny

    

   Zapraszamy wszystkich Państwa na oficjalne otwarcie obchodów Święta Niepodległości- Niepodległość na maszt.

   O godzinie 11:11 wspólnie ze wszystkimi zaproszonymi gośćmi odśpiewamy Hymn do Bałtyku (oficjalny hymn Ligi Morskiej i Rzecznej) przy wsparciu Chórku Akademii Sztuki w Szczecinie. Po hymnie wysłuchamy krótkiego koncertu wspaniałych muzyków z chóru. Inicjatorami i współorganizatorami wydarzenia są Klub Kapitanów Żeglugi Wielkiej oraz Liga Morska i Rzeczna.  Kolejnym ważnym elementem powitalnym, będzie wernisaż wystawy pt. „Wolność”. Prace które będziemy mogli podziwiać przez cały weekend przygotowały dzieci z przedszkola Żagielek, seniorzy ze Stowarzyszenia Kamera oraz szczecińskich malarzy- Tadeusza Szklarskiego i Kazimierza Pomorskiego. Celem wystawy jest odnalezienie odpowiedzi na pytanie „Czym dla ludzi w różnym wieku i o różnych doświadczeniach jest WOLNOŚĆ?”

   Bardzo ważnym elementem ściśle nawiązującym do historii naszego kraju będzie oficjalne odsłonięcie 6 tablic Kapitanów na skwerze Kapitanów, przed budynkiem Starej Rzeźni. Oddajmy cześć tym, którzy nie bali się stawiać czoła żywiołom.

   W najbliższy weekend w Starej Rzeźni czeka na nas moc wrażeń przepełnionych wspominaniem, dumą, i patriotyzmem. Spędźmy ten czas wspólnie.

    Zdjęcie użytkownika Klub Kawaleryjski im. 12 Pułku Ułanów Podolskich.

     

    Data: 11.11.2017

    Godzina: 15:00

    Wstęp Wolny

    Już w najbliższy weekend 11-12.11.2017 podczas wydarzenia Niepodległośc na maszt nie mogą Państwo przegapić niesamowitych pokazów konnych Klubu Kawaleryjskiego im. 12 Pułku Ułanów Podolskich! Na placu przed Starą Rzeźnią będzie okazja zaobserwować coś czego jeszcze nie było!
    W swoim programie, historycznie ucharakteryzowani kawalerzyści przeniosą nas w świat Marszałka Piłsudskiego. Zaprezentują inscenizację Zaślubin Polski z Morzem, pokazy strzeleckie i tańce amazonek.

    Nie lada gratka dla wszystkich pokoleń wybierających się na łasztownię w ten weekend.

    https://www.facebook.com/Klub-Kawaleryjski-im-12-Pułku-Ułanów-Podolskich-400933879931330/

    Do zobaczenia!!