Archiwum

  Zapraszamy wszystkich Państwa do uczestnictwa w Szczecińskiej Grze Miejskiej

  Zabawa została zorganizowana specjalnie z okazji obchodów święta odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada- Niepodległość na maszt. Zachęcamy do zapoznania się z zadaniami umieszczonymi poniżej i do wspólnej świetnej zabawy!!

   Data: 11.11.2017

   Godzina: 11:11

   Wstęp Wolny

    

   Zapraszamy wszystkich Państwa na oficjalne otwarcie obchodów Święta Niepodległości- Niepodległość na maszt.

   O godzinie 11:11 wspólnie ze wszystkimi zaproszonymi gośćmi odśpiewamy Hymn do Bałtyku (oficjalny hymn Ligi Morskiej i Rzecznej) przy wsparciu Chórku Akademii Sztuki w Szczecinie. Po hymnie wysłuchamy krótkiego koncertu wspaniałych muzyków z chóru. Inicjatorami i współorganizatorami wydarzenia są Klub Kapitanów Żeglugi Wielkiej oraz Liga Morska i Rzeczna.  Kolejnym ważnym elementem powitalnym, będzie wernisaż wystawy pt. „Wolność”. Prace które będziemy mogli podziwiać przez cały weekend przygotowały dzieci z przedszkola Żagielek, seniorzy ze Stowarzyszenia Kamera oraz szczecińskich malarzy- Tadeusza Szklarskiego i Kazimierza Pomorskiego. Celem wystawy jest odnalezienie odpowiedzi na pytanie „Czym dla ludzi w różnym wieku i o różnych doświadczeniach jest WOLNOŚĆ?”

   Bardzo ważnym elementem ściśle nawiązującym do historii naszego kraju będzie oficjalne odsłonięcie 6 tablic Kapitanów na skwerze Kapitanów, przed budynkiem Starej Rzeźni. Oddajmy cześć tym, którzy nie bali się stawiać czoła żywiołom.

   W najbliższy weekend w Starej Rzeźni czeka na nas moc wrażeń przepełnionych wspominaniem, dumą, i patriotyzmem. Spędźmy ten czas wspólnie.