Archiwum

  Gryfy-w-Szczecinie__okl2

   

  Zapraszamy na Łasztownię do Starzej Rzeźni na spotkanie z Szymonem Jeżem, autorem książki „Gryfy w Szczecinie”, które odbędzie się 10 maja (środa), początek o godz. 17:00.

  Jest to quasi-przewodnik po szczecińskich miejscach, gdzie znaleźć można wizerunki gryfa – jako herb miasta i godło regionu, jako logosy firm, w dekoracjach budynków, małych elementów architektury, infrastruktury miejskiej. W książce opisano 125 miejsc w Szczecinie, gdzie można znaleźć gryfy w różnej formie, a ponieważ niejednokrotnie w jednym miejscu umieszczone jest po kilka gryfów łącznie autor odnalazł ponad 150 wizerunków gryfa. Jak autor zaznacza ciągle jeszcze poszukuje gryfów w Szczecinie i ciągle jeszcze odnajduje nowe. Do podobnych poszukiwań namawia czytelników, z myślą o których na końcu książki znajdują się strony do zapisania kolejnych miejsc z gryfami pominiętych przez autora.

  W czasie spotkania autor opowie o swojej pracy nad książką, o źródłach inspiracji i przypadkowych odkryciach, o gryfach, które znikają z krajobrazu Szczecina i nowych, które się pojawiają.
  Podczas spotkania będzie możliwe nabycie książki w Kubryku Literackim.

  Serdecznie zapraszamy!