Uroczyste otwarcie obchodów Święta Niepodległośći

  Data: 11.11.2017

  Godzina: 11:11

  Wstęp Wolny

   

  Zapraszamy wszystkich Państwa na oficjalne otwarcie obchodów Święta Niepodległości- Niepodległość na maszt.

  O godzinie 11:11 wspólnie ze wszystkimi zaproszonymi gośćmi odśpiewamy Hymn do Bałtyku (oficjalny hymn Ligi Morskiej i Rzecznej) przy wsparciu Chórku Akademii Sztuki w Szczecinie. Po hymnie wysłuchamy krótkiego koncertu wspaniałych muzyków z chóru. Inicjatorami i współorganizatorami wydarzenia są Klub Kapitanów Żeglugi Wielkiej oraz Liga Morska i Rzeczna.  Kolejnym ważnym elementem powitalnym, będzie wernisaż wystawy pt. „Wolność”. Prace które będziemy mogli podziwiać przez cały weekend przygotowały dzieci z przedszkola Żagielek, seniorzy ze Stowarzyszenia Kamera oraz szczecińskich malarzy- Tadeusza Szklarskiego i Kazimierza Pomorskiego. Celem wystawy jest odnalezienie odpowiedzi na pytanie „Czym dla ludzi w różnym wieku i o różnych doświadczeniach jest WOLNOŚĆ?”

  Bardzo ważnym elementem ściśle nawiązującym do historii naszego kraju będzie oficjalne odsłonięcie 6 tablic Kapitanów na skwerze Kapitanów, przed budynkiem Starej Rzeźni. Oddajmy cześć tym, którzy nie bali się stawiać czoła żywiołom.

  W najbliższy weekend w Starej Rzeźni czeka na nas moc wrażeń przepełnionych wspominaniem, dumą, i patriotyzmem. Spędźmy ten czas wspólnie.