Koncert PUSZ + SOYKA w Starej Rzeźni | Niepodległość na maszt

  Data: 18.11.2017

  Godzina: 19:00

  Bilety: Bezpłatne wejściówki

  Stara Rzeźnia w tym roku przygotowała dla Państwa coś specjalnego. Pragniemy zaangażować wszystkich w wydarzenie niezwykłe, nietypowe – będziemy świętować naszą WOLNOŚĆ w sposób radosny, w towarzystwie wspaniałych artystów. Zapraszamy na wydarzenie „NIEPODLEGŁOŚĆ NA MASZT”

  Jednym z elementów wydarzenia jest koncert zespołu PUSZ z udziałem Stanisława Soyki.

  „Pąki białych róż” to debiutancka płyta projektu muzycznego PUSZ – Pawła Osickiego, wokalisty, producenta muzycznego i perkusisty m.in. kultowej grupy Pogodno.
  To album, na którym znalazły się nowoczesne wersje znanych piosenek patriotycznych i ludowych, którym Paweł Osicki nadał zupełnie inne, wyjątkowe brzmienie. Muzyka PUSZ oscyluje pomiędzy alternatywą,elektroniką, jazzem i popem, jest wieloplanowa. Koncepcja albumu została zainspirowana historiami rodzinnymi Osickiego, stąd obecność utworów takich jak Pąki białych róż, O mój rozmarynie, czy Czerwone jabłuszko. Jak mówi Osicki: Pomysł na nagranie tej płyty zrodził się w 2009 roku, inspiracją były rodzinne opowieści i tradycje. Zainteresowany tematem polskich pieśni patriotycznych i legionowych, szybko zauważyłem, że muzyka ta wymaga odświeżenia, nowych interpretacji. Po półtorarocznej pracy nad aranżacją i nagraniami wybranych utworów, zaprosiłem Stanisława Soykę i pozostałych muzyków, by nadać utworom finalny kolor i kształt. Treści tekstowe piosenek zostały zmniejszone o pewne wersy i zwrotki, by podkreślić to, co w nich ponadczasowe i co buduje ich narrację.

  Płyta ukazała się nakładem Muzeum Powstania Warszawskiego. 29 czerwca.

  Paweł Osicki (wokal, perkusja, sample) wystąpi z zespołem w składzie: Stanisław Soyka (wokal), Tomasz Ziętek (trąbka, tuba basowa), Piotr Mania (fortepian, syntezatory), Jacek Mazurkiewicz (bas, kontrabas).

  Wstęp darmowy. Koncert siedzący, ilość miejsc ograniczona.
  !WEJŚCIE NA KONCERT TYLKO Z DARMOWĄ WEJŚCIÓWKĄ!
  Wejściówki do odebrania w Kubryku – Stara Rzeźnia; ul. Tadeusza Wendy 14 od 20.października
  oraz do wygrania w Szczecińskiej Grze Miejskiej (więcej informacji wkrótce).

  Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”
  oraz ze środków Miasta Szczecin