Data: 1.07 – 20.08.2017

  Miejsce: Łasztownia

  Bilety: wstęp wolny

  Opis:

  W samym sercu Szczecina rozpocznie się spektakularny, długo wyczekiwany plener rzeźbiarski – V Festiwal Rzeźby w Piasku Szczecin 2017. Tym razem pod tajemniczym tytułem „Morskie Głębiny ze Szczecińskich Piasków”.
  1 lipca na Łasztowani rozpoczną prace profesjonalni rzeźbiarze, którzy tworzyć będą gigantyczne rzeźby w piasku.

  Plener zostanie podzielony na dwa etapy:
  I etap: 1-7 lipca 2017 r. – prace rzeźbiarskie.
  II etap: Finał The Tall Ships Races podczas, którego powstanie największa rzeźba o wysokości 4,5m.

  Zapraszamy do odwiedzania naszej piaskowej przystani codziennie od 1 lipca do 20 sierpnia 2017 r., w godzinach od 9-22. Wstęp jest bezpłatny.
  W wybrane soboty wakacji odbędą się warsztaty rzeźbiarskie, które prowadzić będzie szczecińska artystka Ela Blanka. Harmonogram warsztatów przedstawimy już wkrótce.


   Data:
   24.07 – 28.07.2017

   Godzina: 8:00 – 16:00

   Miejsce: Stara Rzeźnia

   Bilety: koszt uczestnictwa 450 zł

   Opis:

   Dzieci zdobywają wiedzę poprzez zabawę. Bawiąc się w teatr nabywają umiejętność pracy w grupie. Rozbudza się w nich wrażliwość na słowo i teatr, stają się bardziej kreatywne, rozwija się w nich umiejętność swobodnego wyrażania myśli przez co wzrasta poczucie ich wartości. Program zajęć obejmuje zagadnienia dotyczące: plastyki ruchu i świadomości scenicznej; ekspresji i improwizacji, koncentracji, pamięci ruchowej, wyobraźni ruchowej i dźwiękowej, rytmiki, interpretacji wiersza. Używając metod pedagogiki teatru pobawimy się w taki sposób, aby po tygodniu zajęć stworzyć pokaz powarsztatowy, który zaprezentujemy dla zaproszonych gości. Zapraszam na zajęcia Kinga Binkowska.