Stowarzyszenie Progressum zaprasza wszystkich do udziału w wydarzeniu zwiastującym nadejście magicznego czasu, pełnego refleksji, miłości i zrozumienia.
  3 grudnia br. w Starej Rzeźni sprawimy, że nad całą Łasztownią zabłyśnie Gwiazdka.
  Czeka nas moc atrakcji – koncerty, kiermasze, warsztaty świąteczne dla dzieci, kolędowanie, czytanie bajek przez znanych sportowców, aktorów i polityków naszego miasta. Będzie unosić się zapach Świąt, a w sercach narodzi się Duch Bożego Narodzenia.
  Wkrótce zapoznamy Was ze szczegółowym programem imprezy. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

  W tym wyjątkowym dniu będziemy też wspierać Dagmarę Mroczkowską – młodą, pełną życia i marzeń kobietę chorującą na bardzo rzadką chorobę genetyczną EB – Epidermolysis Bullosa, czyli pęcherzowe odklejanie się naskórka od skóry. Dagmara jest jedynym w Polsce dializowanym pacjentem z tym schorzeniem. W całym swoim cierpieniu jest pełna życia, pasji i jak każdy z nas ma marzenia ♥ Pięknie rysuje, bardzo lubi rysunek i prace plastyczne. Oprócz tego gra w tenisa i lubi spacery.
  Dagmara jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i na konto tej fundacji można dokonywać wpłat aby wesprzeć Dagmarę w walce z chorobą!

  Alior Bank: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
  z dopiskiem 12278 Dagmara Mroczkowska

  Dagmara jest też podopieczną Zachodniopomorska Jednostka Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym ♥

  Serdecznie zapraszamy!!!

  „(…) Dzisiaj o zmierzchu wszystkie dzieci,
  Jak małe ptaki z gniazd,
  Patrzą na niebo, czy już świeci
  Najpierwsza z wszystkich gwiazd.”
  Bronisława Ostrowska

   Grudzień = zimno = zły humor?! Nie w Starej Rzeźni!!
   Już pierwszego dnia grudnia zapraszamy Was wszystkich na znakomity koncert Limboski!
   Świetna muzyka i ciepła atmosfera gwarantowana 🙂

   Limboski od lat pozostaje aktywny na polskiej scenie alternatywnej. O sobie mówi, że w młodości planował zostać pisarzem, a książki inspirowały go bardziej od piosenek. Jednak po przygodzie z teatrologią podjął studia jazzowe, a ostatecznie postanowił wyrażać się poprzez medium dźwiękowe. Tym niemniej błyskotliwa warstwa literacka pozostała wielkim atutem jego twórczości – zarówno w polskojęzycznej, jak i anglojęzycznej odsłonie. Limboski najlepiej odnajduje się właśnie w konwencji śpiewaka z gitarą – wyrasta z amerykańskich źródeł piosenki rockowej. Jako miłośnik analogowego sposobu nagrywania doskonale zgłębił korzenie bluesa i folku, a obecnie rozwija te inspiracje poszukiwaniu własnego stylu. W 2010 roku nagrał płytę „Cafe Brumba” z knajpowymi balladami, którą promował zapomniany przez wielu utwór „Piosenka dla mężatki”. Nagły zwrot w stronę estetyki lo-fi i bluesowa w „Tribute to Georgie Buck”, dał mu nominację do Fryderyków 2012. W międzyczasie wystąpił w telewizyjnym show Polsatu „Must be the music” – wykonanie utworu „Czarny Otello” zapewniło mu miejsce w półfinale. W 2016 roku wydał album „One Man Madness” . Tego samego roku w październiku premierę miała jego najnowsza płyta „W trawie. I inne jeszcze młode”, której patronem został Program Trzeci Polskiego Radia.

   Skład zespołu:
   Limboski – gitary, wokal
   Dominik Bieńczycki – gitara basowa, skrzypce
   Jacek Cichocki – instrumenty klawiszowe, chórki
   Jakub Rutkowski – perkusja

   https://www.youtube.com/watch?v=UpM8lZgnRCs
   https://www.youtube.com/watch?v=UE4ehfF-8C4

   Bilety: 20zł / 25zł- w dniu koncertu
   dostępne na stronie www.bilety.fm
   oraz w kubryku literackim w Starej Rzeźni

   Do zobaczenia!

    Już w najbliższy wtorek spotkanie autorskie jakiego jeszcze w Starej Rzeźni nie było!
    Porcja bardzo dobrej literatury i treść mrożąca krew w żyłach!
    My nie możemy się już doczekać!

    Przemysław Garczyński – z zamiłowania nałogowy pożeracz książek. Na co dzień bloger literacki, recenzujący książki i przeprowadzający wywiady na łamach 3telnik.pl. Autor zaprasza na
    spotkanie i prezentację swojej pierwszej książki. Skomplikowane, wielowątkowe śledztwo – w którym tropy stanowią literatura, sport, obrzędy pogrzebowe wikingów, samotność i nowoczesne
    technologie – podejmują policjanci z poznańskiej Komendy Wojewódzkiej oraz ich warszawski partner. Wciągający od pierwszych stron kryminał, z wartką akcją i nietuzinkowymi bohaterami. Plastyczny, przejrzysty język, zabawne dialogi, świeże literackie spojrzenie na Poznań, wielowątkowe śledztwo i sugestywnie odmalowane polskie realia. To bowiem niezwykle obiecujący debiut, w którego fabule nic nie jest takie, jakie się początkowo wydaje.

    Wstęp Wolny

    Do zobaczenia i przeczytania!!

     JA to takie miejsce w nas samych, w których jest najwięcej do zrobienia i najwięcej do pokochania. Napoleon powiedział, że emocje rządzą światem.
     Życie tylko gruntuje płótno obrazu, jednak to Ty trzymasz pędzel… zatem:
     – kim jesteś – artystą tworzącym czy artystą kopiującym życie?
     – malujesz prawdę o sobie z poziomu serca?
     – czy może malujesz iluzję o sobie z poziomu rozumu?
     Życie oferuje całą paletę kolorów, jednak to Ty wybierasz kolory.
     Żyjesz, jak artysta projektujący własne życie, czy jak ktoś, kto tylko marzy o tym?
     Najwięcej do odkrycia, najwięcej do zrobienia i najwięcej do pokochania jest w własnym sercu. I jak zaczniemy działać, to szybko okazuje się, że nigdy dosyć tego, co choć często niespodziewane, to zawsze precyzyjne i pełne miłości. Każdy krok w swoim kierunku i każde otwarte serce na siebie, na ludzi i na świat, to najpiękniejszy hołd, jaki możemy złożyć sobie i Wszechświatu.

     Zapraszamy Cię na wyjątkowe odkrywanie siebie, na przygotowanie się na lepsze życie, które zdefiniujesz na podstawie tego, co odkryjesz w sobie.

     Tego popołudnia poświęćmy uwagę tylko sobie. Dajmy sobie czas na zagłębienie się we własną duszy abyśmy odnaleźli własne JA!
     Wstęp Wolny

     Do zobaczenia!

      Zapraszamy serdecznie wszystkich na wodowanie leksykonu żeglarstwa i sportów wodnych Pomoża Zachodniego autorstwa Piotra Owczarskiego

      „Leksykon żeglarstwa i sportów wodnych Pomorza Zachodniego”, to pierwszy polski leksykon opisujący regionalne sporty wodne. Szczególne miejsce w nim poświęcono pomorskiemu żeglarstwu, od ponad półwiecza najdynamiczniej rozwijającej się dziedzinie sportu w regionie.
      W ujęciu merytorycznym leksykon jest próbą zapisania tego, co zostało po działalności ludz zamieszkujących ten obszar od czasów założenia w 1877 roku niemieckiego Stowarzyszenia Szczecińskich Wioślarzy i Żeglarzy. Książka jest tomem pierwszym leksykonu, planowanego wielotomowego cyklu dotyczącego sportów wodnych na Pomorzu Zachodnim. Zawiera 528 szczegółowo omówionych haseł. Zamieszczone w tekście rysunki i ryciny to między innymi ilustracje, portrety osób, druki tematyczne czy loga klubów i instytucji wodnych.
      Podczas wodowania będzie okazja do zakupu ksiązki, rozmowy z autorem ale nie obędzie się bez muzyczno- szantowego akcentu!
      Zapraszamy na koncert zespołu IGA’cki Band który uświetni te wydarzenie!

      Wstęp Wolny