Data: 30.05.2017
  Godzina: 18:30
  Miejsce: Stara Rzeźnia
  Bilety: wstęp wolny

  O korelacjach Szczecina z Egiptem w gwiazdozbiorze Oriona, karmie i tym co po drugiej stronie – zapraszamy na inspirujące spotkanie z Małgorzatą Gardasiewicz profesjonalnym astrologiem z 20 letnim stażem, zajmuje się także astrologią karmiczną, poprzednimi wcieleniami.

  Autorka wielu prognoz i artykułów. Prowadzi warsztaty i wykłady, występuje w audycjach radiowych i telewizyjnych.

  Współautorka książek Harmonia Wszechświata w człowieku, Opowieści Druida i filmu dokumentalnego Szczecin – miasto Oriona opowiadającego o paraleli między częścią gwiazdozbioru Oriona, pasa Oriona i piramidami w Gizie a trzema gwiezdnymi placami w Szczecinie.

   Data: 13.06.2017

   Godzina: 18:00

   Miejsce: Stara Rzeźnia

   Bilety: wstęp wolny

   Leszek Herman – architekt, który swoją fascynację historią Szczecina oraz Pomorza Zachodniego przelewa na karty powieści sensacyjnych. Autor książek „Sedinum. Wiadomość z podziemia”, ”Latarnia umarłych”. Stowarzyszenie Dziennikarzy RP “Pomorze Zachodnie” zaprasza, na inspirującą rozmowę i spotkanie.

    Data: 12.06.2017

    Godzina: 18:00

    Miejsce: Stara Rzeźnia

    Bilety: wstęp wolny
    Opis: Kilka słów od autorki: “Maluję obrazy, na których umieszczam swoje wiersze i przemyślenia. Moje prace to również apele i protesty. Ponadto zajmuję się pisaniem wierszy, bajek dla dzieci, baśni oraz sztuk teatralnych dla najmłodszych. Obecnie przygotowuję książkę biograficzną, w której opisuje swoje przeżycia i sytuacje, które były dla mnie natchnieniem do tworzenia.” Zapraszamy na wernisaż.

     Data: 11.06.2017
     Godzina: 10:30
     Miejsce: Stara Rzeźnia
     Bilety: 180 zł w tym lunch
     Opis: “Żyjesz w pośpiechu i stresie a Twoje stawy i mięśnie dają znać, że już czas się nimi zająć ?” nie zwlekaj, przyjdź na zajęcia do Starej Rzeźni. Znajdziesz tu doskonałe uzupełnienie dla swojej aktywności, jeśli biegasz i ćwiczysz, a jeśli jesteś trenerem dowiesz się jakie są trendy i bezpieczne metody kształtowania ciała.

      Data: 08.06.2017

      Godzina: 18:00

      Miejsce: Stara Rzeźnia

      Bilety: wstęp wolny

      Opis:
      Jerzy Kukuczka w swojej książce Mój pionowy świat tak skomentował wydarzenia, które rozegrały się po Lhotse: “Tadek Piotrowski był na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych najwybitniejszym polskim taternikiem, wielkim specjalistą od wejść zimowych, miał na swoim koncie liczne pierwsze przejścia w Tatrach, Alpach i górach Norwegii. Razem z Andrzejem Zawadą dokonali pierwszego zimowego wejścia na Noszak, co było niezwykle cenne, gdyż nikt przed nimi nie wszedł zimą na siedmiotysięczną górę. W roku 1974 uczestniczył w wyprawie na Lhotse, w której zginął Staszek Latałło. Rzecz działa się w latach, kiedy zawsze musiał się znaleźć winny. Kierujący wyprawą Andrzej Zawada dał sobie jakby narzucić to myślenie, a stąd był już tylko krok od obciążenia winą za tę śmierć właśnie Tadka. Zrodziła się z tego zła fama, nieproporcjonalna do winy, skończona tym, że Tadka wykluczono z klubu. Przez kilka lat zniknął z pola widzenia, funkcjonował jednak skutecznie w świadomości wielu ludzi jako autor kilku książek o górach, które w tym czasie napisał. Nie wspinał się, ale nie można go było skazać na wypuszczenie z ręki pióra. Pisał więc, a jego książki były dobrze przyjmowane przez licznych czytelników. Śmierć Stanisława Latałły na Lhotse, o którą obwiniono Tadeusza Piotrowskiego, położyła się długim cieniem na jego karierze himalajskiej.”


       propozycja 1

       Data: 4.06.2017
       Godzina: 16:00, 18:00
       Miejsce: Stara Rzeźnia
       Bilety: 50 zł

       CKE Stara Rzeźnia

       godz. 16.00 – Kubryk Literacki – spotkanie autorskie z Bronisławem Cieślakiem

       godz. 18.00 – Sala Iluzjon – spektakl „Na ulicy Mandelsztama”

       Na Ulicy Mandelsztama – spektakl muzyczno-poetycki oparty na wierszach Osipa Mandelsztama i Anny Achmatowej. Owacyjnie przyjęty w Teatrze Polskim w Warszawie i Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie podczas Salonu Poezji Anny Dymnej!

       To opowieść o spotkaniu dwojga wspaniałych, szlachetnych i wrażliwych ludzi, których połączyły dramatyczne losy w totalitarnym systemie. Autorzy spektaklu szukają w poezji Achmatowej i Mandelsztama nie tyle cierpienia, choć i ono dało o sobie znać, co jasnej strony ludzkiej duszy, iskierek prawdziwego człowieczeństwa. Niewątpliwym skarbem w tamtym nieludzkim świecie były bowiem okruchy szlachetności, myśli pogodne i jasne, wiara w czystość intencji, szacunek i bliskość drugiej osoby – zwyczajna prawda i uczciwość.

       Występują:

       Anna Cieślak, Bronisław Cieślak, Ryszard Leoszewski

       Anna Cieślak – aktorka filmowa i teatralna. Urodzona w Szczecinie, gdzie ukończyła VI Liceum Ogólnokształcące. W 2005 roku, już jako absolwentka krakowskiego PWST, została wyróżniona nagrodą za debiut aktorski na Festiwalu Filmowym w Gdyni – za film Masz na imię Justine. Później na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Mons (Belgia), za ten sam film otrzymała nagrodę za główną rolę kobiecą. Zagrała również w filmach: Karol. Człowiek, który został papieżem, Dlaczego nie!, Generał Nil, Śluby panieńskie i.in. Występuje na deskach teatru, m.in. w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, a obecnie w Teatrze Polskim w Warszawie. Miłośnicy seriali znają Annę Cieślak z ról w Na dobre i na złe, Pensjonat pod Różą, Na Wspólnej, Prawo Agaty, Czas honoru.

       Bronisław Cieślakurodzony w Krakowie – dziennikarz, aktor, prezenter telewizyjny; odtwórca m.in. roli Sławomira Borewicza w serialu 07 zgłoś się. Poseł na Sejm III i IV kadencji. W 1968 rozpoczął pracę jako dziennikarz w Polskim Radiu, potem również w TVP Kraków. Reżyser Roman Załuski w 1976 roku zaproponował mu udział w zdjęciach próbnych do serialu obyczajowego Znaki szczególne, który stał się filmowym debiutem Bronisława Cieślaka. Po tym występie Krzysztof Szmagier powierzył mu główną rolę w serialu kryminalnym 07 Zgłoś się. Bronisław Cieślak był twórcą licznych programów telewizyjnych. Prowadził m.in. Telewizyjne Biuro Śledcze, grał główną rolę w serialu kryminalno-paradokumentalnym Malanowski i Partnerzy. Jest stryjem Anny Cieślak.

       Ryszard Leoszewski – kompozytor, piosenkarz, pedagog, jedna z najciekawszych postaci szczecińskiego świata kultury. Lider zespołu Sklep z Ptasimi Piórami (od 1978 r.), który do tej pory należy do czołówki wykonawców nurtu piosenki poetyckiej. Jest twórcą dziecięcej grupy artystycznej ARFIK. Jego utwory napisane dla obu zespołów zostały wydane na ponad 40 płytach CD. Ryszard Leoszewski jest również autorem projektu artystycznego „Ulica Mandelsztama”, w ramach którego wykonuje swoje kompozycje zaaranżowane na orkiestrę symfoniczną. Może się też poszczycić wspólnymi występami z takimi artystami, jak Rick Wakeman (pianista legendarnej grupy YES), czy Bobby McFerrin (wybitny wokalista jazzowy). Jest laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina, ma tytuł honorowego Ambasadora Szczecina, odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

         

        17799177_1596448077039567_1103625815751807312_n

        Tytuł: Konferencja HR Szczecin
        Data: 31.05.2017
        Godzina: 8:30-17:00
        Miejsce: Stara Rzeźnia
        Bilety: dostępne na hrszczecin.pl

        Zapraszamy do udziału w wyjątkowej konferencji #HRSzczecin 2017, której tematem przewodnim będzie budowanie marki pracodawcy na silnie konkurencyjnym rynku pracy Pomorza Zachodniego. Najlepsi eksperci podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu: motywowania pracowników, employer brandingu, przywództwa, netoworkingu, a także strategii wprowadzania zmian w swoim życiu, firmie i biznesie. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich zainteresowanych tematyką szeroko pojętego HR-u, zwłaszcza przedstawicieli dużych, średnich i małych przedsiębiorstw, pracowników działów HR, kadry managerskiej, doradców personalnych i szkoleniowców. Dlaczego warto wziąć udział? Na Pomorzu Zachodnim rośnie zapotrzebowanie na pracowników. Coraz istotniejsze staje się zatrzymanie pracowników w organizacji oraz zbudowanie ich zaangażowania. Odpowiedź na pytanie, jak to zrobić skutecznie, poznają uczestnicy #HRSzczecin 2017!

        Szczegółowe informacje dostępne są na stronie hrszczecin.pl