obraz

  Data: 25.05.2017
  Godzina: 17:00
  Miejsce: Stara Rzeźnia
  Bilety: wstęp wolny

   

  Sztuka Pawła Przybyłowskiego jest nastrojowa, a nawet sentymentalna. Swoimi obrazami pragnie wzruszać, uspakajać i pobudzać do refleksji. Malarstwo jest jego światem, życiem i radością. Cieszy go każda chwila spędzona przed sztalugą, cieszy łatwość przekładania myśli na obrazy. Jego obrazy wprowadzają nas w natchniony, niezwykle subtelny świat, gdyż właśnie subtelność jest naczelną cechą jego sztuki. Z subtelnych uczuć również zbudowany jest pejzaż wewnętrzny, świat ideałów, których obraz jest ucieleśnieniem.

  Przy pejzażach artysta natchnienie szuka w krajobrazach Pomorza Zachodniego . Jest zafascynowany wodą. Jego pasją jest żeglarstwo, które jest głównym źródłem inspiracji malarskich. Maluje również obrazy sakralne, które znajdują się w kościołach w Polsce, Anglii, Irlandii, Kamerunie. Prace jego znajdują się również w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą.

  Obrazy Pawła Przybyłowskiego to piękno i optymizm, a piękna i optymizmu bardzo nam potrzeba.

   plakat1


   Data: 22.05.2017
   Godzina: 18:00
   Miejsce: Stara Rzeźnia
   Bilety: wstęp wolny

   Wystawa fotografii MAGIA MORAW – WSPOMNIENIE Z PLENERU to wynik fascynacji trzech artystów fotografików – Cezarego Dubiela, Andrzeja Krupińskiego i Waldemara Żaka pięknem krajobrazu Południowych Moraw. To fotograficzny zapis dwóch wyjazdów plenerowych w kwietniu i we wrześniu 2016 w okolice miejscowości Kyjov. Morawy są dla fotografików rajem porównywalnym z Toskanią, na dodatek leżą znacznie bliżej granic Polski , koszty pobytu są podobne jak u nas a mieszkańcy są bardzo przyjaźnie nastawieni do fotografów. Autorzy już planują kolejne wyjazdy do „Morawskiej Toskanii” w 2017 roku. Wystawa potrwa do 11.06.2017 roku.

    IMG_3471v

    Data: 20.05.2017

    Godzina: 10:00 – 15:00

    Miejsce: Stara Rzeźnia

    Bilety: koszt sesji 60 zł

    Opis:

    Poranki fotograficzne z Agnieszką Szylar. W bajkowej scenerii, odsłaniać się będą nowe światy dziecięcych marzeń. Scenerie za równo dla chłopców jak i dziewczynek, w zasadzie bez ograniczeń wiekowych, choć z myślą o najmłodszych dzieciaczkach (od 3 do 10 lat). 
    Sesja fotograficzna jest świetnym pomysłem na prezent, pamiątką na lata, wspomnieniem pięknych chwil. W dogodnym czasie między 10:00 a 15:00, można przyjść, udać się na kawę, lub pozostać na miejscu i w tym czasie, dokona się trwała opowieść o piratach, wróżkach, elfach lub po prostu pamiątka z dziecięcego pokoju.

    Koszt sesji wynosi 60zł i w cenie można liczyć na 10 ujęć, z czego wybrane będzie najlepsze, które można będzie odebrać w przeciągu 10 dni w 2 formatach; 3 zdjęcia w formacie 15×20 i 3 zdjęcia 20×30. Istnieje możliwość dokupienia większej ilości odbitek i ujęć.

     aa


     Data:15.05.2017
     Miejsce: Stara Rzeźnia
     Godzina: 19:30

     W sztuce tajemnice to ukryty przekaz w obrazie, autentyczność dzieła, wartość rynkowa, wartość filozoficzna czy artystyczna. O tym jakie sekrety kryje w sobie nie tylko sztuka ale także medycyna i filozofia będzie można dowiedzieć się podczas spotkania z prof. Jackiem Rudnickim. Oprócz wykładu zaplanowano także recital.

      17861617_1275155105886158_116672668511474348_n
      Data: 9.05.2017
      Miejsce: Stara Rzeźnia

      Godzina: 19:00

      Bilety: bezpłatne

      W pierwszej części spotkanie z prowadzącymi grupy larpowej Szczecin by Night – Inne Oblicze Miasta

      Spotkanie informacyjne czym jest LARP oraz warsztat charakteryzacji.

      Pierwsza część wprowadzenie (czym jest larp, jakie są jego odmiany itp.), prezentacja grupy larpowej Szczecin by Night – Inne Oblicze Miasta.

      Druga część warsztaty z przygotowania do rozgrywki we współpracy ze Szczecińską Grupą Improwizacyjną „Pod Pretekstem”.

      Trzecia część (manualna)
      p
      okaz przygotowania wizualnego postaci, czyli jak zrobić dobrą charakteryzację w miarę szybko, efektownie i tanio.