Data: 19 – 20.08.2017
  Miejsce: ulica Zbożowa, nowy bulwar
  Bilety: wstęp wolny

   

  DNI ULICY ZBOŻOWEJ 2017

  Koncerty, niesamowite zabawy i warsztaty dla dzieci, zbożowa parada i zabawa w gorących rytmach samby, salsy i tanga! To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na mieszkańców. Nowy bulwar i ulica Zbożowa będą tętnić życiem. Nie zabraknie między innymi atrakcji związanych z historią Szczecina. Kwiaciarnia Pod Żółtą Różą Pani Moniki Marciniak zorganizuje warsztaty kwiatowe, ozdabianie słomkowych kapeluszy, happening „Po kwiatowej stronie Odry”, oprócz tego będzie można spotkać postaci w dawnych strojach, zrobić sobie z nimi zdjęcie i przyłączyć się do wspólnej zabawy w letnim klimacie.

  Przez kilkadziesiąt lat brama wjazdowa na Łasztownię była zamknięta. Dziś Łasztownia to nowe serce miasta! W odrestaurowanych budynkach, mieści się wiele firm, piękne dźwigozaury, nowy bulwar, plaża na North East Marina i niesamowity klimat przyciągają mieszkańców a to sprawia, że to miejsce żyje!

  Zapraszamy wszystkich do udziału w Dniach Ulicy Zbożowej, to będą dwa dni wspaniałej rozrywki dla dzieci i dorosłych !

   Data: 28.07.2017 29.07.2017
   Godzina: 19:00
   Miejsce: Stara Rzeźnia
   Bilety: Dzień 1 35/40zł (cena za koncerty 28.07., afterparty, warsztaty)
   Dzień 2 60/70zł (cena za koncert Budyń Julka Tuwima, afterparty i warsztaty)/// bilet dziecięcy na Budyń Julka Tuwima 30zł
   Karnet dwudniowy na wszystko 80/90zł

   Zapraszamy

   piątek 28.07.

   18:00 – wstęp na teren Starej Rzeźni
   19:00 – start koncertów w kolejności Roma, Ma, Nightmarks
   około 22:00 – After Party na Statku Joanna

   sobota 29.07.

   14:00-17:00 warsztaty
   18:00 koncert Budyń Julka Tuwima

   Czesław Mozil, Budyń Julka Tuwima, Nightmarks, Ma, Roma, na Festiwalu Nogi z Waty! Zapraszamy na dwudniowe koncerty w Starej Rzeźni! W ramach festiwalu odbędą się także warsztaty muzyczne a po wszystkim afterparty na statku Joanna.

   Projekt Budyń Julka Tuwima razem z Czesławem Mozilem zaprezentuje utwory oparte na wierszach.

   Jak informują autorzy projektu „Julian Tuwim jak nikt rozumiał zachowania dzieci, ich ruchliwą naturę i optymizm. Piosenki zebrane w „Budyń Julka Tuwima” to energiczna muzyka idealna do zabawy pośród różnorodności barw i pogodnych nastrojów poezji, która uczy zrozumienia, szacunku i sympatii do innych.

   Dzieci mogą rozwijać się w ten sposób, jeśli stworzymy im okazję do spotkania z tym projektem.”

   Oprócz tego oferujemy warsztaty muzyczne dla młodzieży i dorosłych całość zwieńczy impreza na Statku Joanna.Program warsztatów:Spotkanie z artystami poświęcone metodom tworzenia współczesnej muzyki rozrywkowej. Reprezentacja zespołów Night Marks i Ma podzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą w tym zakresie.

   Muzycy w indywidualny sposób opowiedzą o stosowanych przez siebie metodach pracy nad kompozycją, metodach pracy w studio oraz pracy w grupie muzyków.

   Część praktyczna- warsztaty śpiewu intuicyjnego

   Warsztaty mają rozwinąć w uczestnikach odwagę śpiewania i zabawy muzyką. Rozbudzić ich wyobraźnię muzyczną i zachęcić do budowania własnej drogi artystycznej.Zajęcia te koncentrują się na indywidualnym podejściu do każdego uczestnika.

   W ramach zajęć przewidujemy:

   – wprowadzenie- integracja/rozgrzewka: ćwiczenia oddechowe, szukanie naturalnych rezonatorów w ciele, technika koncentracji i uwrażliwiania na ciało jako instrument.

   Nightmarks – ich każdy koncert jest niesamowitym widowiskiem dla odbiorcy! Jak podaje portal culture.pl: „..to, co robią razem od końca 2010 roku, zostało docenione w radiowych audycjach ważnych postaci polskiej sceny hiphopowej i elektronicznej , takich jak Maceo Wyro, Druh Sławekczy Novika.

   Ich nagrania studyjne różnią się znacząco od tego, co prezentują na koncertach. Podczas występów na żywo zespół bazuje na improwizacji, co sprawia, że każdy koncert jest odrębnym doświadczeniem.

   ”Roma- Beata Romanowska – wspaniały wokal i doskonali instrumentaliści w połączeniu = niesamowity koncert gwarantowany. Subtelny głos wokalistki wprowadza w widzów we wspaniały nastrój.

   „Nogi z Waty” to festiwal, dzięki któremu Szczecin w środku wakacji ożyje. Dawka świetnej muzyki, dobrej zabawy i ciekawych doświadczeń czeka na Was w Starej Rzeźni już 28 i 29 lipca.

   Wokół Rzeźni food trucki, stoiska z piwami no i oczywiście… wata cukrowa.

   Nie musicie opuszczać naszego miasta, aby bawić się w iście festiwalowym stylu i doświadczać niepowtarzalnych muzycznych doznań.

   – śpiew intuicyjny w parach- śpiew grupowy MA – założycielem zespołu jest Mateusz Samolong. To „synteza psychodeli, funku, rock’n’rolla i elektro”. Zachwycają jakością wykonywanych utworów. Tworzą spójne kompozycje, pełne harmonii, jednocześnie zaskakują brzmieniem!

   Tego musicie posłuchać!